Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 20 december 2017

Kontaktuppgifter

Hitta till Universitetsholmens gymnasium

Besöksadress
Citadellsvägen 25

Postadress
Universitetsholmens gymnasium
Citadellsvägen 25
211 18 Malmö

Reception
040-34 29 95
universitetsholmen@
malmo.se


ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING
VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning och administration

SKOLSEKRETERARE
Zandra Hagerin
040-34 29 95 / 0721-55 41 06
zandra.hagerin@malmo.se

SKOLSEKRETERARE
Annette Hansson
040-34 29 95 / 0733-03 44 64
annette.hansson@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Tomas Bratt
0709-85 63 48
tomas.bratt@malmo.se

REKTOR
Agneta Nilsson
040-34 27 31
agneta.nilsson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
El och energi, VVS och fastigheter
Björn Andersson

0704-34 64 68
bjorn.andersson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Vård och omsorg
Annika Kjellemar

0708-55 19 82
annika.kjellemar@malmo.se

Studie- och yrkesvägledning

Måns Wulff
040-34 67 18 / 0733-03 44 79
mans.wulff@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Camilla Landström
040-34 32 40
camilla.landstrom@malmo.se

KURATOR
Maria Spets

040-34 32 26
maria.spets@malmo.se

SPECIALPEDAGOG
Annika Johansson
0768-50 56 67
Annika.Johansson.R@malmo.se

SPECIALLÄRARE
Hannah Pham
0739-38 48 12
hannah.pham@malmo.se

Bibliotek

BIBLIOTEKARIE
Lars-Olov Martinsson

040-34 31 86 / 0733-03 42 21
larsolov.martinsson@malmo.se

ÖPPETTIDER
Alla dagar kl. 8-16.30
Lunchstängt kl. 12–13

Vill du veta mer?




Foto: Freddy Billqvist

På malmo.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Vad är kakor?